FORUM
FEMEI, FEMEI, FEMEI - Pagina 3 Picgif10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

FORUM
FEMEI, FEMEI, FEMEI - Pagina 3 Picgif10
FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

FEMEI, FEMEI, FEMEI

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

+3
mihaela
Butterfly
Eliza
7 participanți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 3]

1FEMEI, FEMEI, FEMEI - Pagina 3 Empty FEMEI, FEMEI, FEMEI Sam Oct 03, 2015 12:48 pm

Eliza

Eliza
Admin

Rezumarea primului mesaj :

"Nu iubesc femeile pentru că întruchipează, cel mai adesea, tot ceea ce detest la ființa umană. Nu spun că dacă am extermina femeile lumea ar fi perfectă. Dar ar fi mai puțin prefăcută și superficială. Am putea în sfârșit să ne privim în ochi. Am mai avea o șansă.

Well, first, pentru că le consider inutile. Pentru că s-au inventat păpușile gonflabile care sunt mai ieftine, mai de durată, nu pot vorbi și nu rămân gravide.

Nu iubesc femeile pentru că își cumpără Cosmopolitan, Elle, Avantaje, Unica sau Cool girl din care învață cum să devină și mai prefăcute, mai mult decât sunt din naștere, să se îmbrace în așa fel încât să pară mai slabe, să deschidă gura în așa fel încât să pară mai deștepte sau mai culte, să se miște în ritm de jeg disco ca să pară că știu să faca sex, deși oricum nu le interesează să faca sex. Pentru că nu știu să vorbească despre nimic ce nu ține de concret. Pentru că își fac un merit din faptul că merg la cumpărături uneori și gătesc. Pentru că sunt incredibil, șocant de proaste. Pentru că se uită la telenovele, iar când nu se uită la telenovele aleg cele mai proaste filme cu putință. La care mai și plâng. Pentru că nu suportă berea, brutal death metal-ul, drogurile, curvele, orgiile, prietenii interesanți pe care te chinuiești să nu îi pierzi. Pentru că își iubesc mamele și încearcă să ți le bage și ție pe gât. Pentru că nu le place sexul. Pentru că în timp ce fac sex se gândesc în ce mall să iasă la cumpărături a doua zi. Pentru că nu știu și nu vor ști niciodată ce caută pe lume. Pentru că sunt înlocuibile, oricând.

Pentru că arată ridicol când aleargă după autobuz. Pentru că nu spun niciodată ce gândesc, în rarele ocazii când gândesc. Pentru că, da, se trag din fetițe, și fetițele sunt niște prototipuri grăitoare a ceea ce vor fi când vor fi mari. Pentru că specia din care se trag se târăște pe jos și bate din picioare atunci când nu obține ce vrea. Pentru că specia asta vrea mereu ceva, fie înghețată, fie rochițe, fie găletușe de nisip, fie pantofiori, fie un dvd cu desene animate, fie o păpușă cu sani xxl, fie un parfum care face cât un salariu decent, fie un amant. Pentru că la școală sunt pârâcioase și răzbunătoare. Pentru că atunci când își schimbă dinții de lapte nu arată deloc inocent, ci arată ca niște babe acre.

Pentru că se cred singurele lucruri frumoase din lume. Pentru că sunt convinse că sexul lor este motivul pentru care soarele răsare în fiecare dimineață. Pentru că nu au simțul umorului. Pentru că le deranjează misoginii și bancurile cu blonde. Pentru că iau tampeniile în serios, iar lucrurile importante le tratează cu superficialitate. Pentru că nu acceptă că în afară de sex nu au nimic de oferit.

Pentru că te fac de râs când ești cu amicii la bere și o dați în chestii filosofice și deodată proasta se trezește să deschidă gura și să scoata o replică penală pe care a auzit-o la birou. Pentru că sunt feministe. Pentru că nu înțeleg universul. Pentru că vorbesc numai despre cure de slăbire. Pentru că fac ca dracu’ când se îmbată, o dată pe an, de revelion. Pentru că le place să dea banii pe cadouri. Pentru că vor să ții minte ziua în care te-ai lins cu ea prima dată, de parcă pentru tine a fost cea mai importantă zi din viața ta.

Pentru că le plac nunțile și botezurile. Pentru că merg în vizită la părinții tăi și îi obligă să povestească lucruri compromițătoare din copilăria ta, pe care tu încerci să le uiți. Pentru că sunt penibile și plâng la cele mai artificiale scene din filme, alea cusute cu ață albă, la care tu ai râde în hohote.

Pentru că au prejudecăți. Pentru că nu vor sex în grup. Pentru că nu vor sex anal. Pentru că nu beau. Pentru că sunt religioase. Pentru că fură ideile altora, fără să gândească. Pentru că nu sunt originale și nici nu apreciază originalitatea. Pentru că dacă au un blog și faci imprudența să-l citești, îți vine să borăști sau să te faci definitiv poponar.

Pentru că nu au viziune de ansamblu. Pentru că nu pot pricepe decât cazuri particulare. Pentru că le place să zică a face dragoste în loc de a face sex, penis în loc de edit și clitoris în loc de edit. Pentru că niciodată nu ar putea să aibă un sistem filosofic sau cel puțin o viziune holistă, chiar și infantilă, asupra lumii. Pentru că nu știu de unde vin muștele și ploaia. Pentru că iubesc confortul. Pentru că încearcă să te transforme într-o ființă fără voință, fără gândire proprie, într-o păpușă de paie care să le îndeplinească toate dorințele materiale. Pentru că nu au decât dorințe materiale.

Pentru că urăsc partea copilăroasă din tine. Pentru că îți ucid tot ce ai mai personal, mai original, mai inocent și mai nebun în tine."

- citat din romanul "Sange satanic" de Cristina Nemerovschi.

Voi de ce nu iubiti femeile? Si nu intreb doar barbatii ci si femeile. FEMEI, FEMEI, FEMEI - Pagina 3 567169359
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

https://citadella.forumgratuit.ro

31FEMEI, FEMEI, FEMEI - Pagina 3 Empty Re: FEMEI, FEMEI, FEMEI Mier Noi 25, 2015 10:04 am

Vizitator

avatar
Vizitator

Combinatia cea mai des intalnita este asta: baie max de 2 ori pe luna pentru pastrarea ''aromelor'' naturale'' peste care se da abundent cu un parfum fin frantuzesc (cocosh-anel de ex. musai fabricat in turcia), un tricou Lacoste chinezesc (merge si second original), o tunsoare la frizerul din sat...pardon hairstilist....si apoi o salopeta tzapana cu basca din dotare. Musai o investitie pe un haifon replica si cheile de la tractor langa cafeaua in pahar de unica folosinta. Succes garantat la marioare daca toate astea sunt afisate intr-o maniera romantica de sensibilos filozofica FEMEI, FEMEI, FEMEI - Pagina 3 1439304863

32FEMEI, FEMEI, FEMEI - Pagina 3 Empty Re: FEMEI, FEMEI, FEMEI Mier Noi 25, 2015 10:06 am

Eliza

Eliza
Admin

Deja imi vine sa spun : Ahhh ! FEMEI, FEMEI, FEMEI - Pagina 3 2384405845
Mai spune-mi ! FEMEI, FEMEI, FEMEI - Pagina 3 1439304863

https://citadella.forumgratuit.ro

33FEMEI, FEMEI, FEMEI - Pagina 3 Empty Re: FEMEI, FEMEI, FEMEI Mier Noi 25, 2015 10:08 am

Vizitator

avatar
Vizitator

Lasa ca vezi tu singura.

34FEMEI, FEMEI, FEMEI - Pagina 3 Empty Re: FEMEI, FEMEI, FEMEI Mier Noi 25, 2015 10:10 am

Eliza

Eliza
Admin

Unde? Ca s-au desfiintat alea, SMA-uri, IAS-uri, ca la John Deere nu cred ca te-ai gandit, alea au si laptop-uri pe ele. FEMEI, FEMEI, FEMEI - Pagina 3 1643185034

https://citadella.forumgratuit.ro

35FEMEI, FEMEI, FEMEI - Pagina 3 Empty Re: FEMEI, FEMEI, FEMEI Mier Noi 25, 2015 10:13 am

Vizitator

avatar
Vizitator

Din 3, 4 sunt pe calapod

Continut sponsorizat



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum