FORUM
BARBATI CARE NU INSALA Picgif10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

FORUM
BARBATI CARE NU INSALA Picgif10
FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

BARBATI CARE NU INSALA

2 participanți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1BARBATI CARE NU INSALA Empty BARBATI CARE NU INSALA Lun Oct 05, 2015 3:33 pm

Eliza

Eliza
Admin

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Ne-am obisnuit sa credem ca infidelitatea este un specific al barbatilor, ca 'toti fac asta'. Multe dintre noi si-au pierdut speranta in barbati. Dar e chiar asa? Oare nu este acesta un mit?

https://citadella.forumgratuit.ro

2BARBATI CARE NU INSALA Empty Re: BARBATI CARE NU INSALA Lun Oct 05, 2015 3:34 pm

Eliza

Eliza
Admin

Cateva argumente

1. Ca sa fiu sincer, un barbat adevarat nu ar rani niciodata o femeie, si mai ales pe femeia pe care o inteleg ca fiind o extensie a lor. Barbatii adevarati se iubesc si au grija de ei insisi, asa cum au grija de cei care le sunt apropiati!, scrie Paul Hudson de la Elite Daily.

2. Astfel de barbati ii trateaza pe oameni cu respect… si mai ales pe femeia cu care au o relatie. A insela inseamna a minti: sfarama increderea si arata ca iti pasa foarte putin de partenera ta ca iubita, prietena si fiinta umana. Si sa stiti, un barbat adevarat nu se intalneste cu o femeie pe care nu o iubeste sau pe care nu ar putea-o iubi intr-o zi, mai scrie Paul Hudson.

3. Barbatii inteligenti nu au nevoie de amante. Barbatii inteligenti isi aleg femei inteligente, iar daca printr-un complex de imprejurari fac o alegere gresita, stiu sa puna punct si apoi sa mearga mai departe, scrie si bloggerul roman Vulpescu. Acesta mai arata ca intr-o relatie, e nevoie de multa inteligenta emotionala din partea barbatului: „Din punct de vedere emotional, mi-e greu sa spun ca stiu cati barbati inteligenti exista. Nu stiu daca a masurat vreodata cineva asta. De ce? Pentru ca inteligenta emotionala vine cu varsta si, din pacate, in unele cazuri nu vine deloc.”



https://citadella.forumgratuit.ro

3BARBATI CARE NU INSALA Empty Re: BARBATI CARE NU INSALA Lun Oct 05, 2015 10:35 pm

Vizitator

avatar
Vizitator

Admin a scris:Din punct de vedere emotional, mi-e greu sa spun ca stiu cati barbati inteligenti exista.
Mda...si eu ma emotionez doar cand ma gandesc ca m-as putea gandi. Pana la inteligenta emotionala care ne impinge (su nu) in ispita nenea Vulpelscule, mai exista o chestie marunta...caracter ii spune. Sau la matale si asta este emotional?

4BARBATI CARE NU INSALA Empty Re: BARBATI CARE NU INSALA Mar Oct 06, 2015 12:54 pm

Eliza

Eliza
Admin

Raspunsuri ale barbatilor care nu insala, sau cel putin asa pretind :

Imi iubesc cu adevarat sotia. Ma respect pe mine insumi prea mult ca sa incalc juramintele. Inselatul necesita multa munca.

- Se cam contrazice domnul, dar, hai sa zicem ca are dreptate pe ici pe colo. BARBATI CARE NU INSALA 567169359

Nu insel fiindca nu as vrea niciodata ca vreo femeie sa simta ce simtea mama mea cand era inselata de tatal meu.

- Da, avand in vedere ca majoritatea barbatilor isi adora mamele, poate fi un motiv puternic.

Cei care insala nu sunt indragostiti, nu stiu ce presupune iubirea si in general pentru ei, iubirea nu este prioritara. Eu sunt. Eu stiu. Eu nu am sa insel.

Dintr-un motiv foarte simplu de altfel: atunci cand fac o promisiune... O tin. Cuvantul meu inseamna ceva pentru mine. Onoarea este importanta.

Fiindca ceea ce am nevoie se afla inauntrul meu (fericirea) iar sotia mea imi lasa spatiul de a fi eu.

Infidelitatea este varianta lasului. Si, pana la urma.. ce faci? Iti cauti cheile dupa ce le-ai gasit?


- Slabute argumente. Tot la caracter ajungem. BARBATI CARE NU INSALA 567169359


https://citadella.forumgratuit.ro

5BARBATI CARE NU INSALA Empty Re: BARBATI CARE NU INSALA Mar Oct 06, 2015 3:13 pm

Vizitator

avatar
Vizitator

Admin a scris:Imi iubesc cu adevarat sotia.
Cand doresti sa subliniezi ceva ce ar trebui sa fie o credinta, o evidenta, lasi loc la indoieli.

Admin a scris:Ma respect pe mine insumi prea mult ca sa incalc juramintele.
Daca self-respectul atarna doar de juraminte, e cam subtire. Iar respectul pentru celalalt/a, o masca, iluzoriu.

Admin a scris:Inselatul necesita multa munca.
Aici are dreptate. Genul de dreptate care spune ca hotia necesita inteligenta iar crima dereglari psihice.

6BARBATI CARE NU INSALA Empty Re: BARBATI CARE NU INSALA Joi Oct 08, 2015 9:16 am

Thea

Thea


Numai cainele legat poate rupe lantul.
Poti fi infidel doar unui atasament.

Oamenii detasati sunt liberi sa faca ce vor. Se iubesc , se respecta, traiesc in intelegere pe toate planurile. Daca conditiile se schimba in unele de netolerat, se despart. Dar nu isi sunt infideli.

Libertatea te face responsabil. Mult mai responsabil decat un atasament. Si mai demn ( de incredere )

Continut sponsorizat



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum