FORUM
RELATII - Pagina 2 Picgif10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

FORUM
RELATII - Pagina 2 Picgif10
FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

RELATII

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

+3
Butterfly
Thea
Eliza
7 participanți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

1RELATII - Pagina 2 Empty RELATII Joi Oct 08, 2015 9:16 pm

Eliza

Eliza
Admin

Rezumarea primului mesaj :

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am citit un articol pe net si vreau sa aflu si parerea voastra : sunteti de acord, nu sunteti de acord sau poate aveti ceva de adaugat. RELATII - Pagina 2 567169359

O relatie de iubire nu se traduce prin a petrece tot timpul alaturi de persoana iubita. Ba dimpotriva, acele relatii in care partenerii petrec cat mai putin timp impreuna sunt mai bine consolidate, spun psihologii.

Care este, totusi, timpul ideal pe care trebuie sa il petrecem alaturi de sufletul pereche? Care sunt lucrurile pe care trebuie sa le facem separat pentru a nu ajunge in fata notarului sa ne plangem ca nu ni se potrivesc caracterele?

5 lucruri pe care trebuie sa le faceti separat daca va doriti sa fiti mult timp impreuna:

1. IESITI SEPARAT MACAR O DATA PE SAPTAMANA, FIECARE CU PRIETENII LUI
Cu siguranta ai o prietena foarte buna pe care ti-ai dori sa o vezi doar tu. Ea si-ar dori acelasi lucru. Sa va vedeti si sa puteti barfi pe cine vreti.
Nu te poti purta natural cu prietenii apropiati in preajma partenerului de viata deoarece exista multe secrete si intimitati care e bine sa ramana doar intre tine si prietenii tai.

2. PETRECETI UN WEEKEND IN NATURA, DAR FIECARE IN ALTA PARTE
Un weekend la tara nu ti-ar strica. Daca vrei sa iti revezi familia, casa parinteasca, strada pe care te jucai desculta, du-te si retraieste momentele care te-au facut fericita, dar fara iubitul tau.
Daca te-ar insoti peste tot, pana si calatoria ta spre copilarie, sentimentele nu ar mai avea aceeasi intensitate.

3. CALATORITI SINGURI
Daca vrei sa iti reincarci bateriile si simti ca partenerul nu te poate ajuta sa depasesti anumite probleme sufletesti care apartin doar de tine, ia-ti cateva zile bune de vacanta si du-te singura intr-un loc unde iti poti schimba perspectiva despre viata si relatia ta de iubire in bine.

4. FIECARE CU CUMPARATURILE SALE
Faceti cumparaturile separat pentru a nu intra in coliziune des. Daca sotul/ iubitul tau te roaga sa il insotesti atunci cand isi cumpara o pereche noua de adidasi, accepta invitatia.
Nu te autoinvita niciodata deoarece isi va aminti de momentele in care mama lui il lua dupa el sa ii cumpere haine. Va fi foarte frustrant sa te priveasca cu acei ochi.

5. LUATI-VA UN PROIECT DE VIATA PERSONAL
Traiti impreuna, dar nu este obligatoriu sa aveti si hobby-uri comune. Fiecare are dreptul sa isi urmeze propriul vis in viata fara a-i umbri dorinta celuilalt.

https://citadella.forumgratuit.ro

16RELATII - Pagina 2 Empty Re: RELATII Mier Noi 25, 2015 10:33 am

Vizitator

avatar
Vizitator

Am avut candva pe forum un...lover-boy care spunea despre dragoste cam asa: atunci cand iubesti, ai puterea de a lua iubita de mana si mergi cu ea la amantul ei. Poate sa ploua, sa ninga sa fie arsita sau ger, stai afara pana iubita termina apoi o duci acasa, ii pregatesti o baie calda si un asternut curat, o mangai si o alinti. Asta este adevarata dragoste!
______________________________________

Nu o sa intru in amanuntele discutiilor care au urmat, cert este ca am fost de acord cu uomu. Daca are amant, o duc...ii dau si de o pizza. Dar de preferat sa ramana acolo.
Ideea e ca multi maimutoi afiseaza astfel de texte in speranta ca le pica vreo izabela in pat, transfigurata de atata sensibilitate. Suficient sa fie ''iubita''...o vreme, pana se potolesc hormonii, apoi o duce si la amant. Definitiv RELATII - Pagina 2 1439304863

17RELATII - Pagina 2 Empty Re: RELATII Mier Noi 25, 2015 9:13 pm

Thea

Thea

RELATII - Pagina 2 567169359
Mi se pare aberant.
Bine-nteles, orice idee poate fi conectata de "n" idei, care vor forma "n" lanturi de gandire si toate logice. Acum, logica functioneaza si exact dar si creativ. Si, precum stim, nu tot ce creaza mintea omului e demn de aplaudat, dar unii daca dau cu mintea de o descriere a cuiva, deja si-o pot insusi ca doctrina in numele careia sunt in stare sa-si dea si sufletul, iar adevarul il reduc la dimensiunea lor proprie si il arata fiecaruia ca valoarea universala la care fiecare ar trebui sa adere, ori nu e asa.

Detasarea si libertatea trebuie sa aiba limita bunului simt si al moralitatii. Ori, la moralitate , nu avem ce discuta si crea variante. Un om ori e moral, ori e imoral. Nimic nu poate explica perversiunea fizica si nici cea psihica. Adica barbatul acela sa considere binele suprem sa faciliteze uniunea sexuala a femeii pe care o iubeste, cu un alt tip, timp in care el isi contorsioneaza receptorii si sentimentele, isi blocheaza mintea si astfel intra intr-o stare unde nu simte durerea ce ar putea-o simti, dar dezvolta o bucurie falsa, pe care o numeste superioara celei naturale.
Cunosc logica. Nu am experimentat-o sexual ci pe plan pur spiritual. Si din punctul meu de vedere este o dezvoltare contorsionata, falsa, a unei trairi perverse, care ajunge sa troneze ca adevar suprem.

Bine-nteles, nu se numeste relatie. Este o porcarie libertina adusa la mare uzanta de New Age si adoptata de toti care nu sunt de fapt in stare sa traiasca drept.
Intre libertate si libertinaj este o diferenta. Nu sunt adepta gandirii rigide, dar nici nu adopt tot ce s-a debitat vreodata de cate o minte de om.

Ma si amuza uneori ca toti vor sa fie urmati, toti au teorii si teoreme, toti au nevoie de fapt de adepti, caci singuri nu ar putea merge linistiti pe drumurile lor propovaduite, deci trebuie sa impartaseasca cu altii ca sa aiba sustinerea morala, care le lipseste. Daca ar fi atat de siguri pe ei ca e bine, nu ar pune la discutii.

D-apoi fiecare-i liber sa traiasca dupa cum crede de cuviinta.
Eu nu sunt o mare filozoafa, nici iluminata, nici erudita, nici mare har nu am, nici mare crez nu am, dar atat stiu: nu as urma pe nimeni pe nici un drum necunoscut, neumblat si nu m-as indeparta de ceea ce am considerat valoare toata viata, pentru noi valori.

18RELATII - Pagina 2 Empty Re: RELATII Dum Noi 29, 2015 12:42 am

Eliza

Eliza
Admin

5 sfaturi picante pentru un cuplu perfect

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

1.Ofera-i ceea ce ii place
Multi barbati sunt destul de vocali in clipa in care vine vorba despre fanteziile lor sexuale. Insistentele lor pot deveni uneori prea enervante. Dar oare iubitul tau chiar vrea cu adevarat sa ii faci pe plac? In momentul in care iti cere un anumit tip de sex sau sa te imbraci precum o asistenta medicala sexi, oare crezi ca merita? Sigur ca merita pentru ca tu esti singura femeie cu care el are voie sa faca sex.

2.Incearca orice pozitie noua
A face lucruri noi impreuna e o chestie atractiva, provocatoare, mai ales ca a trecut ceva timp de cand fiecare dintre voi nu a mai facut nimic nou intre asternuturi. Propune chiar tu o pozitie noua si pune-o in practica. La urma urmei, ce ai de pierdut?

3.Lasa-ti lenjeria intima acasa inainte de a iesi la restaurant
Poate la prima vedere pare ciudat, dar cu siguranta va transforma banala cina in ceva mult mai distractiv. Daca mai esti imbracata cu o fusta mulata si cu o pereche de pantofi cu toc in picioare, cu siguranta i-ai trezit foarte multe fantezii de pus in practica acasa.

4.Nu uita de sexul oral
Fiecare femeie stie ca barbatii pur si simplu adora sexul oral. In mintea lui esti tu. Gandeste-te cum ar fi ca fanteziile lui sa devina realitate in momentele potrivite. Nu mai amana clipele de tandrete oferite de tine si treci la treaba!

5.Nu te imbraca banal cand intri in pat
Pentru multi barbati, momentul in care ti-ai tras pe tine pantalonii de pijama este exact momentul in care romantismul dispare. Ia in considerare faptul ca uneori ar trebui sa dormi doar in lenjerie, sau macar sa renunti la pantaloni. Este foarte posibil sa ai parte de lucruri minunate. Cu siguranta nu doar el te va considera mult mai sexy in momentul in care te vei baga in pat, dar e foarte probabil ca si libidoul tau sa creasca.

https://citadella.forumgratuit.ro

19RELATII - Pagina 2 Empty Re: RELATII Dum Noi 29, 2015 12:43 am

Eliza

Eliza
Admin

Fetelor, punctul 3 aplicati-l la vara. RELATII - Pagina 2 1439304863

https://citadella.forumgratuit.ro

20RELATII - Pagina 2 Empty Re: RELATII Dum Noi 29, 2015 9:10 am

Cris

Cris

Cuplu...de ce? Tractoristi si pitipoance? RELATII - Pagina 2 1439304863

21RELATII - Pagina 2 Empty Re: RELATII Dum Dec 06, 2015 8:31 pm

Thea

Thea

Inchin acest pahar pentru relatii bune cu viitorii clienti.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Continut sponsorizat



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum