FORUM
SEX ORAL...SAU MUIE? Picgif10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

FORUM
SEX ORAL...SAU MUIE? Picgif10
FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

SEX ORAL...SAU MUIE?

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

+5
Felix
Eu
Eliza
evanescent
Thea
9 participanți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 4]

1SEX ORAL...SAU MUIE? Empty SEX ORAL...SAU MUIE? Joi Noi 12, 2015 1:26 pm

Cris

avatar
Vizitator

De la bun inceput o sa ma scuz pentru vocabularul ceva mai brut dar na, azi am planetele aliniate in unghiuri drepte. Asadar, indiferent de sex, hai sa lasam ipocrizia deoparte si sa trecem la filozofeala subiectului. Se stie, rar veti auzi un barbat spunand ca a facut sex oral, o spune direct, muie. Ipocrizia insa de abia acum incepe. De cele mai multe ori sexul oral e asociat cu dragostea, ca parte componenta a preludiului, postludiului...etc iar muia, cu sexul. Oricum ii spui, este generator de placeri in final.
Si oricat de mult s-ar pune contra puritanii, toata lumea face sex oral. Ca unora nu le place sa faca dar le place sa LI se faca, e alta poveste. Intrebarea mea e simpla si directa: cat de important este intr-o relatie si daca practicati ''sportul'' respectiv din nevoie sau placere!? SEX ORAL...SAU MUIE? 1486088936

2SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Joi Noi 12, 2015 6:30 pm

Thea

Thea

Cine cumpara tot la ce se face reclama ? Doar toti stim ca traim intr-o lume vulgara in care NU TREBUIE sa ne integram total.
Sexul oral este perversiune, iar cuvantul muie exprima umilire, dezgust, vulgaritate si violenta.
Un om care traieste dupa anumite principii nu face sex oral, chiar daca in minte ii apare o licarire de curiozitate, fiindca stie sa se sature in limite normale, in mod absolut satisfacator si ramane sa traiasca in respect fata de valorile care l-au format.

Pe mine nu ma intereseaza , chiar daca toti vor deveni homosexuali, eu si atunci voi crede ca ei sunt dereglati; si sexul in viziunea mea va fi unul si acelasi lucru cu o mare comuniune sufleteasca in placere fizica, la care se ajunge in cel mai banal mod traditional. Cred ca ar fi bine sa se respecte rostul fiecarui orificiu al corpului uman dupa predestinare. Asta, ca sa nu ajungem sa mancam cacat, amestecand rostul cu nerostul.

Inteleg ca sunt oameni care cauta implinirea in fel si chip, nu o gasesc si sunt frustrati si practica perversiunile din frustrare sau pentru ca cred in tehnici de intensificare a trairilor erotice.

De fapt e nevoie doar de oameni normali, pentru a ajunge satisfactia deplina pe orice plan.




3SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Joi Noi 12, 2015 8:05 pm

evanescent

evanescent

SEX ORAL...SAU MUIE? 1439304863

La mine nu s-au aliniat planetele dar am sa incerc sa raspund acestui subiect tabu tocmai pentru ca nu-mi place sa fiu ipocrita . SEX ORAL...SAU MUIE? 567169359

De ce tabu , mai ales pentru femei ?
Pentru ca exista in societatea romarlaneasca niste indivizi , asa –zisi masculi feroce , care isi masoara si declara virilitatea prin numarul cat mai mare de orificii vorbitoare sau nevorbitoare in care si-au introdus organul . Si braveaza intr-un mod care sa para cat mai injositor sau umilitor pentru femei .
Uitand ca si ei practica ce blameaza .
Nu in ultimul rand este considerat un subiect tabu si datorita faptului ca injuratura favorita a barbatilor este “ sa-mi bag…, baga-mi-as…in gura ta “. Asa ca domnilor care sunteti amatori de sex oral ( adica majoritatea ) , voi sunteti principalii vinovati ca acest subiect este de cand lumea tabu pentru femei .Cu toate ca se practica de cand lumea .

Si ca sa depasesc cadrul generalist al discutiei , Da , am facut chestia asta “perversa “ si mi s-a facut .
Eu o vad ca pe o chestie normala si intima intr-un cuplu in care exista ceva sentiment , atractie fizica cat cuprinde si dorinta fiecaruia de a explora senzualitatea si senzitivitatea celuilalt .
Astept pietrele de rigoare ! SEX ORAL...SAU MUIE? 2472912774

4SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Joi Noi 12, 2015 8:42 pm

Cris

avatar
Vizitator

Thea a scris:Inteleg ca sunt oameni care cauta implinirea in fel si chip, nu o gasesc si sunt frustrati si practica perversiunile din frustrare sau pentru ca cred in tehnici de intensificare a trairilor erotice.

Aparitia ''principiilor morale'' si diferitele practici sexuale au date de aparitie istorice diferite. Sa nu uitam ca principiile morale definesc o societate la un anumit moment din istorie. La egipteni de ex practicarea sexului oral era vazut ca un omagiu adus zeului. Cam prin aceiasi perioada si tot acolo, o femeie pentru a deveni respectabila, trebuia sa mearga pe treptele templului si sa accepte sa faca sex cu primul barbat care o solicita, timp de cateva zile. Nu stiu cum am mai putea introduce termenul de frustrat intr-un asemenea context.
Stiu, este usor sa acuzi atunci cand ai o anumita educatie, caracteristica anumitor generatii.
Iar ceea ce spune Evanescent este, din pacate, perfect adevarat. Vulgarizarea poate induce o anumita conotatie faptului in sine.
Dincolo de toate, nu consider ca este o ''perversiune'' un act acceptat de amandoi. Atunci cand aduce o noutate, cand nu exista senzatia de umilinta iar sentimentul isi face simtita prezenta generand nu doar placere ci intareste relatia...care ar fi baiul si principiul moral care poate blama asa ceva?

5SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Joi Noi 12, 2015 9:27 pm

Thea

Thea

Nu am pietre si nu te-as judeca niciodata, nici nu as permite cuiva sa te judece cat timp sunt eu de fata. Fiecare are o personalitate care ii determina conduita.

Eu am crescut singuratica si m-am bazat mult pe ce citeam. Primul impact cu sexualitatea explicata a fost o carte educationala, din care am invatat ce inseamna organul anatomic, actul, erotismul si implicatiile . Am aflat despre zonele erogene, punctele de maxima excitatie, si am cautat sa inteleg cum se procedeaza pentru un act de calitate.

Nu mi-am dorit sa pun in practica imediat, nu am uitat ca cel ce a scris cartea era un doctor in materie si explica, ca in timpul actului, mai ales in preludiu, perechea tinde sa atinga cu mana, cu gura punctele de excitatie, ceea ce e parte a jocului de incalzire, insa sexul oral era numit perversiune, ori eu nu mi-am dorit sa fiu perversa niciodata.

Sotul meu avea aceleasi principii.
Educatia religioasa a avut probabil un efect in formarea gandirii mele, nu mi-am dorit sa-l dezamagesc pe D-zeu niciodata.
In timp, dupa multi ani de meditatie si acceptand principiul evolutiei ca spirit puternic, am refuzat cele mai multe ganduri care ar fi insemnat compromis si cine isi doreste maiestrie energetica, trebuie sa indeplineasca anumite conditii, printre care moralitate.
Pe linia mamei avem o strabunica evreoaica, tin mult la curatenie pe toate planurile, port insemnele iudaice si le respect.

Desi nu simt nevoia sa explic de ce fac sau nu fac anumite lucruri, cred ca e interesant totusi sa cunoastem experientele altora, ne ajuta sa intelegem lumea si si pe noi insine.

Si inca ceva, mie imi vine sa vomit si cand imi umbla dentistul in gura. SEX ORAL...SAU MUIE? 567169359

Nu am nici o problema sa traiesc toata viata singura, nu vreau sa ma adaptez la tot si orice, imi respect deciziile, nu consider ca trebuie sa ma dezvolt in toate domeniile sa fiu egala tuturor si am prieteni foarte buni gay, ii admir ca oameni si personalitate, ne pupam pe fata, chiar am o deosebita consideratie fata de ei, unul este un extraordinar vindecator energetic in Germania, am fost la un seminar de-al lui si are o putere, ceva de neinchipuit, asa ca, cred ca nici ingerii nu au nimic impotriva orientarii sexuale ale oamenilor  SEX ORAL...SAU MUIE? 3753633880

Cat despre prietene, noi nu ne dam detalii despre viata sexuala, niciodata.
Daca ma viziteaza vreo amica, maxim povestim despre iarba vecinului sau starea sanatatii, economie, cumparaturi, copii, familie.

Tie cum iti place Cris ? Sex oral, sex anal, sex pe rupte, sex ca sport, sex sa te scoata din simtiri, sex inaltator, sex intaritor ?

6SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Joi Noi 12, 2015 9:53 pm

Cris

avatar
Vizitator

Tinand cont de faptul ca primul contact sexual avut a fost bazat pe sentiment (la 17 ani te indragostesti repede) prefer sa fac dragoste, nu doar sex. SEX ORAL...SAU MUIE? 567169359
Nu o sa fiu totusi ipocrit sa nu recunosc, uneori ispitele aveau forme atat de apetisante incat materialul din care sunt facut nu a mai dost bun pentru o usa de biserica SEX ORAL...SAU MUIE? 1439304863

Cat despre amanunte...placerea o primesti in masura in care o daruiesti. Egoismul, nepasarea, nu prea ajuta, dimpotriva. SEX ORAL...SAU MUIE? 567169359

7SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Joi Noi 12, 2015 10:03 pm

Thea

Thea

Trupurile acelea perfecte ale domnitelor nurlii... SEX ORAL...SAU MUIE? 567169359
Si barbatul care simte ca este exact ceea ce vrea... SEX ORAL...SAU MUIE? 567169359
Ca mai apoi sa-si dea seama ca e Maya SEX ORAL...SAU MUIE? 3753633880 si incearca sa o tina in brate dar Maya pleaca SEX ORAL...SAU MUIE? 1643185034

8SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Vin Noi 13, 2015 12:59 am

evanescent

evanescent

SEX ORAL...SAU MUIE? 1628320112 Asaaa....sa revin , am avut musafiri si am iesit in tromba SEX ORAL...SAU MUIE? 567169359

Thea , iti spun in mod sincer ca n-as fi raspuns la subiect dc.nu ti-as fi citit primul comentariu . Reactia ta m-a facut sa raspund .
Am sa fiu un pic carcotasa , sper sa nu te superi , am un stil incomod cand e vorba sa nu fiu de acord cu ceva . Daca aleg sa vorbesc , spun ce gandesc .
Cateva considerente .
1.Nu te cred ca ai prieteni gay si ca te pupi cu ei , atata timp cat ii consideri deraiati , tu ai spus-o .
2. Se poate sa traiesti cu perceptia gresita ca cine practica sex oral este certat cu igiena .
3. De dictonul “Carpe Diem !“ trebuie sa fi auzit . Mie mi-a luat mult timp sa-l inteleg , e o intreaga filosofie in el . Eu nu sunt religioasa , dar dc. tu crezi ca restrictiile si canoanele pe care ti le autoimpui te vor aduce mai aprope de Dzeu , incearca si sa nu mai traiesti in concubinaj ,ar fi inca un pas mai aproape .
4. Moralitatea o percepem dupa care parte a corpului persoanei iubite poate fi sarutata ? Huh , tu iti iubesti prietenul numai de la gat in sus ? SEX ORAL...SAU MUIE? 3753633880
5.Poti sa ma judeci , mi-am asumat riscul . Insa fraza “imi vine sa vomit cand imi umbla dentistul in gura “ este suficienta . SEX ORAL...SAU MUIE? 567169359

9SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Vin Noi 13, 2015 9:38 am

Eliza

Eliza
Admin

Un barbat care iubeste o femeie nu va spune niciodata "i-am tras o muie", de fapt nu va povesti amanunte picante, si de nevoie cred c-o fac doar prostituatele. Mie mi se pare normal sa discuti deschis cu iubitul/iubita despre ce-ti place si te face fericit iar pana nu incerci nu sti daca-ti place
Daca exista iubire, intelegere si respect, doi oameni pot face absolut ce vor in dormitor fara a fi considerat perversiune, mai ales cand este dorit si acceptat de ambele persoane.
Nu stiu cine poate stabili principii si pacate, cand doi oameni se iubesc apare dorinta fireasca de a-l face fericit pe celalalt, ii iubesti fiecare cm din el si asa cum atingi cu mana de ce nu si cu gura.
Mi se pare normal sa ai fantezii, asta inseamna sa fii curios si sa experimentezi nelasand rutina sa apara, pentru ca, sa recunoastem deschis, daca am manca acelasi fel in fiecare zi n-am mai simti nicio placere, asa ca putin condiment si o servire aparte incanta nu numai ochii ci si toate simturile.

https://citadella.forumgratuit.ro

10SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Vin Noi 13, 2015 9:47 am

Cris

avatar
Vizitator

Eu cand aud de ''principii'' ma trec toate...alea-alea. O sa ajungem cu ipocrizia sa avem principii si in somn. Dormim doar pe spate, sforaim rafinat si coboram din pat cu gratie si eleganta.

11SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Vin Noi 13, 2015 9:50 am

Eliza

Eliza
Admin

Ba suntem cei mai frumosi cand coboram din pat ciufuliti, miscandu-ne lenes si lasciv, punem un picior pe podea dar imediat suntem trasi inapoi in pat si tavaliti si smotociti, hai, c-o dau in fantezii deja. SEX ORAL...SAU MUIE? 2384405845

https://citadella.forumgratuit.ro

12SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Vin Noi 13, 2015 11:48 am

Thea

Thea

Am doua idei clare.

Muie nu este radacina cuvantului muiere SEX ORAL...SAU MUIE? 567169359

Sexul oral si anal duc spre homosexualizarea populatiei, care isi pierde virilitatea. Poate sa fie un proces impus de subconstient, ca sa stopeze procesul de reproductie SEX ORAL...SAU MUIE? 567169359

13SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Vin Noi 13, 2015 11:56 am

Cris

avatar
Vizitator

Lesbienizare nu ai nimerit SEX ORAL...SAU MUIE? 2472912774

14SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Vin Noi 13, 2015 11:58 am

Eliza

Eliza
Admin

M-ai pierdut aici. Am o prietena lesbi, fata de gasca, bineinteles ca n-am scapat de propuneri indecente, motivand ca fiind femeie stie mai bine decat un barbat ce mi-ar place, ne pupam pe obraji cand ne intalnim, dar cand ma atinge zau ca am tendinta de a ma retrage si i-am si spus-o. Nimeni inca nu stie cauza homosexualitatii, de fapt cauzele ca banuiesc ca sunt mai multe.

https://citadella.forumgratuit.ro

15SEX ORAL...SAU MUIE? Empty Re: SEX ORAL...SAU MUIE? Vin Noi 13, 2015 11:59 am

Cris

avatar
Vizitator

Sunt mai multe si diferite de la caz la caz.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 4]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum