FORUM
BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Picgif10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

FORUM
BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Picgif10
FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

BANCURI SI GLUME

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

+3
HBB
mihaela
Eliza
7 participanți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 8]

1BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty BANCURI SI GLUME Joi Aug 06, 2015 12:12 pm

Eliza

Eliza
Admin

Rezumarea primului mesaj :

Sa ne descretim fruntile cu un banc bun si o gluma reusita. Putem sa si comentam. BANCURI SI GLUME - Pagina 2 567169359

BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Papagal



Ultima editare efectuata de catre Eliza in Lun Noi 08, 2021 2:00 pm, editata de 1 ori

https://citadella.forumgratuit.ro

16BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Joi Sept 03, 2015 11:42 am

mihaela

mihaela

BANCURI SI GLUME - Pagina 2 2mchzyg

17BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Joi Sept 03, 2015 11:57 am

Eliza

Eliza
Admin

Bune amandoua ! :550076686:

https://citadella.forumgratuit.ro

18BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Joi Sept 03, 2015 12:00 pm

mihaela

mihaela

După ce s-au văzut la prima întâlnire, un el și o ea, se plimbau în fața blocului unde stătea el. Băiatul se cam plictisise de plimbare și o intreabă:
– Nu urci să bem un pahar de vin?
Cum urcau ei scările, ea îi povestește:
– Stii, eu din experiență am observat un lucru: știu cum ești la pat după cum bagi cheia în yală. Dacă o bagi brusc, neașteptat, înseamnă că esti sălbatic și îmi displace. Dacă îți tremură mâna și nu esti sigur pe tine, nu potrivești cheia în yală din prima, înseamnă că habar nu ai ce faci și urc degeaba.
– Dragă eu îți pot spune din propria experiența: eu am cheia ruginită și inainte să o bag, ling yala să alunece mai bine.

19BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Joi Sept 03, 2015 12:05 pm

Eliza

Eliza
Admin

:550076686: :550076686: :550076686:

https://citadella.forumgratuit.ro

20BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Joi Sept 03, 2015 12:43 pm

HBB

HBB

BANCURI SI GLUME - Pagina 2 1344117554 :24: :24:

21BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Joi Sept 03, 2015 1:17 pm

mihaela

mihaela

Chiar așa...numai sex au în cap  :550076686: :24:

22BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Joi Sept 03, 2015 1:58 pm

mihaela

mihaela

Ghiță, ciobanul din deal, vroia să își vândă câinele. Cum stătea el la poartă, vine un american:
– Bade, vinzi câinele asta?
– Nu, nu! răspunde ciobanul.
Câinele era un ciobănesc foarte frumos, așa că americanul insistă:
– Iți dau 500 de euro pe el!
– Nu este de vânzare!
– Hai bade că îți dau 1000 de euro!
Ciobanul nervos spune:
– Nu este de vânzare! Am spus nu, așa că poti pleca!
Americanul pleacă dezamagit, iar în urma lui apare un om dintr-un sat vecin:
– Ia zi bade, cu cât vinzi câinele ăsta?
– 100 de lei!
Omul acceptă afacerea, îi dă banii ciobanului si pleacă.
Un vecin care a văzut toata scena, se apropie de ciobanul Ghiță și îl întreabă:
– Măi omule, tu esti nebun sau prost? Americanul îți dădea 1000 de euro pe câine iar tu i l-ai dat lu ăsta pe 100 de lei?
Ghiță se uită lung la el, și îi răspunde:
– Nebun si prost esti tu! Câinele nu se întoarce niciodata din America, dar de aici, din satul vecin…până diseara este înapoi!

23BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Joi Sept 03, 2015 2:04 pm

Eliza

Eliza
Admin

:24: Buuuna afacere !

https://citadella.forumgratuit.ro

24BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Joi Sept 03, 2015 2:11 pm

HBB

HBB

:24: :24: :24:

25BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Sam Sept 05, 2015 3:50 pm

mihaela

mihaela

Cativa oameni de afaceri jucau poker intr-un club privat, unde se intra doar pe baza de invitatii speciale. Pe masa tigari, telefoane mobile scumpe, scrumiere pline, pahare de bauturi fine,etc.
La un moment dat suna unul dintre telefoane. Un afacerist apuca telefonul si raspunde:
-Alo! Da… bine draga, cu niste prieteni…ce spui?…o blana?…4000 de lei?… dar nu-i cam scump?…ah! este naturala… in regula, poti sa o cumperi.
Inchide telefonul, mai joaca cateva maini, si acelasi telefon, suna din nou. Acelasi tip raspunde.
-Alo! Da…doar ti-am mai zis iubito… cu niste prieteni… ai gasit o masina care iti palce enorm? cat costa? … 32000 de euro? Este prea mult draga! … deci, e rosie si decapotabila… scaune de piele…full-options… Bine, bine, poti sa o cumperi!
Inchide telefonul si se apuca din nou de jucat. Dupa inca cateva maini, telefonul suna din nou.
– Da… De cate ori sa iti mai zic? cu niste prieteni… a venit omul cu casa? ce om? ce casa? … agentul…. cat costa?… 300 de mii de euro… Asta este deja prea mult… daca zici ca are opt camere si doua piscine, bine, poti sa o iei.
Tipul, foarte nervos, inchide telefonul dupa care il arunca pe masa si zice suparat:
-Ma! Al cui dracu’ este telefonul asta? Deja incepe sa ma enerveze femeia aia!

26BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Sam Sept 05, 2015 3:55 pm

mihaela

mihaela


Intr-un tren, un tip si o tipa imparteau acelasi compartiment. Tipa, foarte sexy, purta doar o fusta foarte scurta si fara chilotei. Tipul incearca foarte greu sa isi dezlipeasca privirea dintre picioarele tipei. Fata il vede si ii spune:
-Am observat ca te tot uiti la pasarica mea. Iti place ce vezi?
Tipul se inroseste si balbaind ii raspunde:
-Cum sa iti spun… nu… da… imi place…
-Nu te rusina, ma bucur ca iti place ce vezi. Spune-mi, ai vrea sa iti dea pasarica o bombonica?
Tipul entuziasmat raspunde:
-Da! Cum sa nu!
Fata isi desface picioarele, si pasarica, foarte normal scoate o bomboana, pe care i-o da tipului.
-Extraordinar! Exclama tipul.
-Acum ai vrea sa vezi cum clipeste pasarica?
-Bineinteles…
Tipa isi desface din nou picioarele iar pasarica clipeste de cateva ori.
-Haide, nu te mai rusina. Hai mai aproape, stai langa mine. Acum ai vrea sa iti bagi doua degete in pasarica?
Tipul foarte mirat, spune:
-Mai da-o incolo! Sa nu imi spui ca poate sa si fluiere!

27BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Sam Sept 05, 2015 4:00 pm

Eliza

Eliza
Admin

:24: :24: :24:

https://citadella.forumgratuit.ro

28BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Sam Sept 05, 2015 5:11 pm

Eliza

Eliza
Admin

Sherlock Holmes si Dr. Watson…
Sherlock Holmes si Dr. Watson se duc cu cortul pe munte si adorm. Peste noapte, Holmes il trezeste pe bunul sau prieten:
- Watson, uita-te pe cer si spune-mi ce vezi.
Watson raspunde:
- Vad milioane de stele.
- Si ce-ti indica acest fapt?
Watson se gandeste o clipa:
- Astronomic vorbind, imi indica faptul ca exista milioane de galaxii si, potential, miliarde de planete. Astrologic vorbind, imi indica faptul ca Saturn este in Leo. Din punct de vedere temporal, este aproape trei si un sfert. Teologic, este evident ca Domnul este atotputernic si noi suntem mici si nesemnificativi. Meteorologic vorbind, se pare ca vom avea parte de o zi frumoasa maine. Dar tie ce iti indica acest fapt?
Holmes ramane tacut un moment, apoi spune:
-Watson, esti un dobitoc, cineva ne-a furat cortul!!!

https://citadella.forumgratuit.ro

29BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Sam Sept 05, 2015 5:44 pm

mihaela

mihaela

O mamica, facand curatenie in dormitorul ficei sale adolescente, gaseste jurnalul acesteia, si fara sa stea pe ganduri se apuca sa il citeasca. A treia pagina incepea astfel:
-Draga jurnalule, aseara am fost la o petrecere si mi-am pierdut Birginitatea!
Mamica foarte suparata se apuca sa planga si striga:
-De ce Doamne? I-am oferit cea mai buna educatie posibila, am trimis-o la liceul cel mai bun din oras, si fata mea este inculta! Uite Doamne, a scris virginitate cu B mare!

30BANCURI SI GLUME - Pagina 2 Empty Re: BANCURI SI GLUME Sam Sept 05, 2015 6:42 pm

Eliza

Eliza
Admin

:24:

https://citadella.forumgratuit.ro

Continut sponsorizat



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 8]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum