FORUM
Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 Picgif10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

FORUM
Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 Picgif10
FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Si arhitectii se joaca, nu-i asa?

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

3 participanți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

1Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 Empty Si arhitectii se joaca, nu-i asa? Mier Aug 19, 2015 10:16 am

Cris

avatar
Vizitator

Rezumarea primului mesaj :

Ca au imaginatie si pot multe, este de necontestat. Eu as fi mai curios cum se poate locui in ciudateniile nascute de minti inteligente atunci cand se joaca.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


16Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 Empty Re: Si arhitectii se joaca, nu-i asa? Mier Noi 11, 2015 10:33 pm

Vizitator

avatar
Vizitator

Eu inca nu Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 1643185034

17Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 Empty Re: Si arhitectii se joaca, nu-i asa? Mier Noi 11, 2015 10:39 pm

Thea

Thea

O stii pe Ally Mcbeal. Nu ?
O invitam la restaurant ? Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 567169359
Ah ah ah si oh oh oh, scoate peretii arhitectule Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 3753633880

18Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 Empty Re: Si arhitectii se joaca, nu-i asa? Mier Noi 11, 2015 10:47 pm

Vizitator

avatar
Vizitator

Am putea sari peste faza cu restaurantul, mi-a spus ca preludiul doar in filme il afiseaza Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 1439304863

19Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 Empty Re: Si arhitectii se joaca, nu-i asa? Mier Noi 11, 2015 10:50 pm

Thea

Thea

E stilul purificat. Nu ? Descotorositi de orice incarcatura inutila. Esenta pura Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 567169359

20Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 Empty Re: Si arhitectii se joaca, nu-i asa? Lun Dec 14, 2015 1:39 am

Eliza

Eliza
Admin

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

https://citadella.forumgratuit.ro

21Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 Empty Re: Si arhitectii se joaca, nu-i asa? Lun Dec 14, 2015 6:18 pm

evanescent

evanescent

fain Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 567169359

22Si arhitectii se joaca, nu-i asa? - Pagina 2 Empty Re: Si arhitectii se joaca, nu-i asa? Sam Noi 13, 2021 8:58 pm

Eliza

Eliza
Admin

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Casa mintii – Barcelona, Spania se afla in Parcul Guell, care este de fapt un complex de elemente arhitecturale ce au fost construite de către celebrul Antonio Gaudi pe dealul El Carmel, în cartierul Gracia din Barcelona. Finalizarea proiectului a durat 4 ani și s-a desfășurat între anii 1910-1914. Parcul Guell ocupă o suprafață totală de 17,18 hectare și este una dintre cele mai mari opera arhitecturale ale Europei de Sud.

Zona pe care este amplasat astăzi Parcul Guell a fost de fapt un cartier obișnuit de locuințe. Parcul Guell a fost proiectat ca fiind o regiune capabilă să aducă liniște și calm într-o metropolă atât de aglomerată și agitată precum este Barcelona. Designul edificiilor din parc sunt o întruchipare a stilului inconfundabil ce îl caracterizează pe Gaudi, iar acest fapt rezultă din orice element al Parcului Guell, indiferent de unghiul din care privești.

https://citadella.forumgratuit.ro

Continut sponsorizat



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum