FORUM
LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Picgif10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

FORUM
LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Picgif10
FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

+6
Eliza
igivan
Butterfly
DAMON
DarkDemonn
HBB
10 participanți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 4]

1LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 9:32 am

Eliza

Eliza
Admin

Rezumarea primului mesaj :

In ultimul timp si femeia foloseste cuvinte dezbracate, cam peste tot, desi singurul loc unde majoritatea barbatilor adora femeia vulgara este in pat (fortat spus ca acum incercam peste tot)

Ce parere aveti voi si nu ma refer doar la barbati, când nu este elegant să fie folosit un limbaj deplasat de catre o lady?

https://citadella.forumgratuit.ro

16LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 3:04 pm

mihaela

mihaela

Se spune în popor după sac și petic,dacă un bărbat vorbește vulgar nu îl deranjează dacă și femeia o face,cred ca nici nu i-ar place una mironosiță,și invers unul ce nu vb vulgar nu va accepta nici femeia să vb și viceversa la femei și ele aleg după ele.

17LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 3:08 pm

Eliza

Eliza
Admin

Eu cred ca barbatii au alte pareri. Poate au timp sa ne spuna.

https://citadella.forumgratuit.ro

18LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 3:13 pm

mihaela

mihaela

Îi așteptăm...

19LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 3:20 pm

DarkDemonn

DarkDemonn

Raspunsul pt tema asta e la fel ca si maneaua.Depinde in primul rand de circumstante. unde o asculti cum o asculti si cum o interpretezi.Din pacate de cele mai multe ori nu recunoastem faptul ca ne place vulgaritatea femeilor.Vrem sa parem mai etici mai morali fara fantezii.Ipocrizie totala.concluzie:e mai barbat cel care o recunoaste decat cel care evita sa o faca.si ar fi multe de scris pe tema asta.

20LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 3:23 pm

Eliza

Eliza
Admin

Si mai concret unde iti place, in intimitate sau oriunde ?

https://citadella.forumgratuit.ro

21LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 3:43 pm

mihaela

mihaela

DarkDemonn a scris:Raspunsul pt tema asta e la fel ca si maneaua.Depinde in primul rand de circumstante. unde o asculti cum o asculti si cum o interpretezi.Din pacate de cele mai multe ori nu recunoastem faptul ca ne place vulgaritatea femeilor.Vrem sa parem mai etici mai morali fara fantezii.Ipocrizie totala.concluzie:e mai barbat cel care o recunoaste decat cel care evita sa o faca.si ar fi multe de scris pe tema asta.
Bănuiesc ca îți place în intimitate ,în dormitor nu pe stradă sau la o petrecere să o auzi cum își băga și își scoate...nici măcar din gură unui bărbat nu suna frumos să îl auzi vb așa ,mai ales o femeie!în familie mai merge să vb chiar și eu o mai fac ori în alint ori la nervi mai scap.

22LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 6:38 pm

DAMON

DAMON

Servus tuturor.....
Există mai multe moduri în care  vulgaritatea poate fi prezentă în viața unei femei....
Vulgaritatea legată de îmbrăcăminte... în care femeia poate fi văzută într-un anumit fel...lucru care îi poate strica imaginea...
Apoi vulgaritatea își face loc deseori și în conversație, în funcție de ton și abordare.... Bârfa este, cu siguranță, una dintre cele mai vulgare preocupări pe care le poate avea o femeie. La fel se întâmplă și cu înjuratul. E de la sine înțeles că o Lady nu are așa un limbaj.
Se spune că o Lady nu își face simțită prezența, însă i se simte lipsa. Aș adăuga că unei Lady i se simte lipsa fiindcă are mereu o vorbă bună pe buze, un zâmbet cald și disponibilitatea de a-i ajuta pe cei din jur....
Poate exista vulgaritate în pat...în intimitate...dar depinde de partener.... uneori poate fi constructivă...
În rest....ce pot spune..... consider femeia ca fiind reprezentarea "delicateții, frumosului, bunului gust, feminității, blândeții, senzualității... Ori vulgaritatea nu are ce căuta printre ele... Nu zic de faptul că bărbații sunt îndreptățiți să fie vulgari iar femeile nu... Dacă bărbații fac acest lucru, ar fi indicat nu în prezența unei femei, cu excepția ca aceasta să fie în cadru intim și constructiv..., în rest, nu cred că dă bine imaginii...
Însă din păcate, mai există un aspect al vulgarității feminine...acela de autoapărare, acela de redobândire a statutului într-o conversație....o situație indecentă creată la un anumit moment...
Femeile nu au voie să înjure. Ele au voie doar să primească injurii și remarci sau atitudini sexiste și apoi să mulțumească agresorilor pentru atenția acordată. Vulgaritatea este de multă vreme folosită ca și armă pentru amuțirea discursului feminin. Expresiile vulgare au fost marcate ca și teritoriu masculin, însă realitatea socială este foarte departe de acest principiu. Cu toții înjurăm, mai rar sau mai des, în funcție de situație. Limbajul colorat nu ține doar de educație ci ține, mai ales la femei, și de revendicarea spațiului public și virtual. Injuriile sunt de multă vreme folosite în scopuri de intimidare și de creare a unei distanțe între sexe. Asumarea limbajului vulgar la sexul feminin înseamnă și o revendicare a drepturilor de a participa la viața socială. A dreptului de a fi om și de a fi considerat om. A dreptului de a reacționa la agresiune și de a-ți lua înapoi locul cuvenit într-o conversație sau într-un spațiu public...
Aștept și alte păreri.... ;)

23LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Vulgaritatea feminina! Vin Aug 28, 2015 6:49 pm

DarkDemonn

DarkDemonn

Dupa cum scrisesem,depinde de circumstante si de gravitatea limbajului.De fapt nu stiu ce inseamna pt voi aceasta vulgaritate,cum o masurati,sau care e limita bunului simt,de unde incepe ca si intensitate aceasta vulgaritate.Sunt sigur ca,ceea ce pt unii ar fi foarte nasol sa auda ,pt altii e ceva normal.Depinde de educatia fiecaruia.Nu putem da o definitie exacta unui fenomen atata timp cat el se defineste diferential.DE ex eu pot fi considerat un tip cu un limbaj vulgar,sau la limita decentei,dar daca as merge intr-un colectiv "de cartier"ar fi un limbaj comun,normal.Evident ca nu am ce cauta cu acest gen de limbaj pe cealalta parte a baricadei,intr-un anturaj de nivel de la mediu spre inalt.Ideea e ca trebuie sa te adaptezi situatiei si circumstantelor,sa sti sa discuti si cu cel cu 2 clase,dar si cu cel care are 12 in plus.Dar deja am deviat de la subiectul initial si devine plictisitor,nu?:p

24LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 7:17 pm

Butterfly

Butterfly

Vulgaritatea nu este compatibila cu o femeie, nici in limbaj si nici in atitudine. O femeie vulgara nu mai este feminina. Nici un barbat nu ar trebui sa fie vulgar, dar nah...la ei se mai accepta :))
Nu-mi plac femeile vulgare si nu accept nici situatiile in care o femeie devine vulgara. A fi vulgar inseamna a te 'prostitua' :) o femeie vulgara este dezbracata de caracter, asa ca femeile vulgare le puteti gasi pe centura.
Chiar daca se mai enerveaza, o femeie educata si cu caracter, isi musca buzele si isi inghite cuvintele urate.

25LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 7:23 pm

DarkDemonn

DarkDemonn

Ca si raspuns,am sa iti dau un scurt citat in speranta ca vei reusi sa il intelegi."Insusi gandul e un pacat"
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] asta daca ai timp de lectura;)

26LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 7:29 pm

mihaela

mihaela

DarkDemonn a scris:Dupa cum scrisesem,depinde de circumstante si de gravitatea limbajului.De fapt nu stiu ce inseamna pt voi aceasta vulgaritate,cum o masurati,sau care e limita bunului simt,de unde incepe ca si intensitate aceasta vulgaritate.Sunt sigur ca,ceea ce pt unii ar fi foarte nasol sa auda ,pt altii e ceva normal.Depinde de educatia fiecaruia.Nu putem da o definitie exacta unui fenomen atata timp cat el se defineste diferential.DE ex eu pot fi considerat un tip cu un limbaj vulgar,sau la limita decentei,dar daca as merge intr-un colectiv "de cartier"ar fi un limbaj comun,normal.Evident ca nu am ce cauta cu acest gen de limbaj pe cealalta parte a baricadei,intr-un anturaj de nivel de la mediu spre inalt.Ideea e ca trebuie sa te adaptezi situatiei si circumstantelor,sa sti sa discuti si cu cel cu 2 clase,dar si cu cel care are 12 in plus.Dar deja am deviat de la subiectul initial si devine plictisitor,nu?:p
Nu...ai punctat foarte bine,și ai dreptate! Acest limbaj este  folosit de majoritatea oamenilor  intr-un moment de furie,dar depinde de fiecare în parte cum îl poate controla,o lady părerea mea nu este catalogata după felul cum vorbește ci de felul cum știe să se controleze,acasă poate vb cum vrea însă în societate de se poate controla nimeni nu își va da seamă ca acasă mai scăpa și câte un cuvânt vulgar,acum aș fi curioasă cum descriu bărbați o lady din punctul lor de vedere?

27LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 7:31 pm

DarkDemonn

DarkDemonn

Ia reciteste ce am scris

28LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 7:37 pm

mihaela

mihaela

Butterfly a scris:Vulgaritatea nu este compatibila cu o femeie, nici in limbaj si nici in atitudine. O femeie vulgara nu mai este feminina. Nici un barbat nu ar trebui sa fie vulgar, dar nah...la ei se mai accepta LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 1439304863
Nu-mi plac femeile vulgare si nu accept nici situatiile in care o femeie devine vulgara. A fi vulgar inseamna a te 'prostitua' LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 567169359 o femeie vulgara este dezbracata de caracter, asa ca femeile vulgare le puteti gasi pe centura.
Chiar daca se mai enerveaza, o femeie educata si cu caracter, isi musca buzele si isi inghite cuvintele urate.
Fly acum pe bune tu niciodată la nervi chiar singură acasă,nu ti-ai băgat....piciorul să zic așa delicat? :24: eu nu cred ,ca ne abținem în societate da și eu sunt de acord ca da urât,dar așa în casă singură când îți dai cu ceva peste deget sau îți mai sare ulei încins cine știe pe unde,mai zici baga-mi-as piciorul în ține,am dreptate?

29LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 7:41 pm

DarkDemonn

DarkDemonn

Dupa cum ziceam fetelor.Depinde de circumstante.Perfect nu e nimeni,doar diferit

30LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR - Pagina 2 Empty Re: LIMBAJUL CURAT/MURDAR AL FEMEILOR Vin Aug 28, 2015 7:45 pm

mihaela

mihaela

DarkDemonn a scris:Ia reciteste ce am scris
Știu ce ai scris...

Continut sponsorizat



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum