FORUM
''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' - Pagina 3 Picgif10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

FORUM
''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' - Pagina 3 Picgif10
FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

''Nu pot sa traiesc fara dragoste...''

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

5 participanți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 3]

1''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' - Pagina 3 Empty ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' Mier Aug 05, 2015 5:54 pm

Cris

avatar
Vizitator

Rezumarea primului mesaj :

Desi are 81 de ani, maestrul Ion Dichiseanu nu se dezminte.
"Nu pot să trăiesc fără dragoste. Nu vorbesc din cărţi, ci autentic: pur şi simplu nu pot trăi fără dragoste." ([Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link])

Am citit articolul respectiv si o fraza de acolo m-a facut sa zambesc putin amar:
- "Româncele noastre sunt frumoase, sentimentale, sensibile, ai ce discuta cu ele. Sunt poezie şi romantism. Tot ce vrei găseşti în femeia română...”

Da, probabil pe vremea cand domnia sa facea furori printre frumusetile romanesti, aceasta afirmatie inca mai continea o oarecare doza de adevar.  Astazi...imi vine greu sa cred ca romancele noastre mai sunt marcate de sensibilitate, poezie si romantism. Sau poate gresesc eu...si au aceste calitati. Dar sunt direct proportionale cu ''firma consacrata'', cu pretul care sa exprime un ''ceva'' si cu contextul in care trebuiesc puse in evidenta. Pentru ca, azi, nimic nu mai este gratis.


31''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' - Pagina 3 Empty Re: ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' Lun Oct 19, 2015 9:23 pm

Thea

Thea

''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' - Pagina 3 2331010558 Nu punem la fum.
Asteptam llava. ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' - Pagina 3 329731336 ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' - Pagina 3 753285789

32''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' - Pagina 3 Empty Re: ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' Lun Noi 09, 2015 9:15 am

Eliza

Eliza
Admin

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

https://citadella.forumgratuit.ro

33''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' - Pagina 3 Empty Re: ''Nu pot sa traiesc fara dragoste...'' Lun Noi 09, 2015 9:48 pm

Thea

Thea

Nu pot sa traiesc fara dragoste si inca fara "n" trairi, oameni, locuri, lucruri.
Si daca as putea, nu vreau.
Numa`.

Continut sponsorizat



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum