FORUM
CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Picgif10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

FORUM
CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Picgif10
FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

CITATE...mai mult sau mai putin celebre

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

+4
Constantin Alecu
mihaela
HBB
Eliza
8 participanți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 8 din 9]

1CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty CITATE...mai mult sau mai putin celebre Lun Aug 03, 2015 4:47 pm

Eliza

Eliza
Admin

Rezumarea primului mesaj :

"Persoanele cele mai frumoase sunt cele care au cunoscut înfrângerea, suferinţa, lupta, pierderea şi au găsit drumul lor afară din adâncuri...Aceste persoane au o apreciere, o sensibilitate şi o înţelegere a vieţii, care le umple cu o compasiune ,blândeţe şi o profundă îngrijorare iubitoare...Oamenii frumosi, nu se nasc pur şi simplu!"

- Elisabeth Kubler Ross -

https://citadella.forumgratuit.ro

106CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Dum Noi 29, 2015 9:29 am

Cris

Cris

CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 540810749 hosvala?

107CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Dum Noi 29, 2015 9:30 am

Eliza

Eliza
Admin

Socrate asta, le zice pentru toti nebunii. CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 1643185034

https://citadella.forumgratuit.ro

108CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Dum Noi 29, 2015 9:33 am

Cris

Cris

Nu chiar toti ca are platfus cerebelistic CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 2472912774

109CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Dum Noi 29, 2015 9:34 am

Eliza

Eliza
Admin

CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 1439304863

https://citadella.forumgratuit.ro

110CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Sam Dec 05, 2015 4:25 pm

Thea

Thea

CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 1701863264 Nu mai infloresc florile pana la primavara CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 2331010558

111CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Dum Dec 06, 2015 10:01 am

Cris

Cris

Cine se aseamana...se aduna.



''Adevarat graieste acest proverb. Cred ca este singurul criteriu care te tine aproape de oameni, avand in vedere ca intr-o viata ai ocazia sa cunosti si sa interactionezi cu sute de persoane. Dintre acestia, poti sa pastrezi doar o mica particica – acei oameni care gandesc la fel ca tine, care au aceleasi valori, carora le plac aceleasi lucruri. In care te regasesti macar 30%. Oameni care te respecta, care stiu sa lase de la ei, care te inteleg, te apreciaza si tin la tine. O selectie pe care o faci de-a lungul timpului si, cu cat trec anii, cu atat criteriile devin mai dure, devii mai inflexibil si ceri mai mult. Ca intr-o relatie. La inceput, naivitatea si experienta te fac sa accepti compromisuri, dar pe masura ce inaintezi in varsta, experienta isi spune cuvantul. Am putea privi oamenii din jurul nostru ca o oglinda a schimbarii noastre – daca sunt sau nu aceeasi de ani de zile, daca sunt oameni noi…Important e sa facem noi alegerile, nu sa lasam persoana cu care suntem impreuna sa o faca in locul nostru sau din cauza ei sa ne indepartam de crezurile noastre.
Pentru mine, din fericire, cei care au demonstrat ca merita sunt intotdeauna la o distanta de telefon departe…si nimic nu m-a impiedicat sa-i tin aproape de mine.''

______________________________________________________

Simplu si aproape adevarat.

112CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Dum Dec 06, 2015 10:59 am

Thea

Thea

Modestia este citadela frumuseţii.

Demades

113CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Dum Dec 06, 2015 1:02 pm

Cris

Cris

Modestia este calitatea celor care nu au calităţi. CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 3753633880

Napoleon Bonaparte

114CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Dum Dec 06, 2015 5:46 pm

Thea

Thea

Daca simti ca unii nu te iubesc, nu cersi iubirea lor. Daca simti ca unii nu te cred, nu incerca sa le dai explicatii. Daca simti ca unii nu vad nici o valoare in tine, nu incerca sa le demonstrezi. Nu lasa pe nimeni sa-ti ia siguranta, traieste-ti viata.

Un barbat cu tricou alb.

115CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Lun Dec 07, 2015 10:30 pm

Thea

Thea

Sunt experienţe cărora nu le mai poţi supravieţui. După ele, simţi cum orice ai face nu mai poate avea nici o semnificaţie. Căci după ce ai atins limitele vieţii, dupa ce ai trăit cu exasperare tot ceea ce oferă acele margini periculoase, gestul zilnic şi aspiraţia obişnuită îşi pierd orice farmec şi orice seducţie.
– Emil Cioran

116CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mar Dec 08, 2015 5:22 pm

evanescent

evanescent

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

117CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Lun Noi 08, 2021 1:06 pm

Eliza

Eliza
Admin

Daca fericirea ta depinde de ceva ce face altcineva, atunci chiar ai o problema. (Richard Bach)

https://citadella.forumgratuit.ro

118CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Joi Noi 11, 2021 12:04 pm

Eliza

Eliza
Admin

"Fii schimbarea pe care vrei s-o vezi in lume!"
Mahatma Gandhi


Mahatma Gandhi (n. 2 octombrie 1869, Porbandar⁠(d), Junagadh State⁠(d), India – d. 30 ianuarie 1948, Gandhi Smriti⁠(d), Delhi, India) cu adevăratul său nume Mohandas Karamchand Gandhi a fost părintele independenței Indiei și inițiatorul mișcărilor de revoltă nonviolente. Numele de „Mahatma“ (în sanscrită înseamnă „marele suflet“) i-a fost dat de poetul indian Rabindranath Tagore.

https://citadella.forumgratuit.ro

119CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Sam Noi 20, 2021 1:04 am

Eliza

Eliza
Admin

“Trebuie să ai totuși ceva inteligență, ca să te doară că nu ai destulă.”
André Gide

https://citadella.forumgratuit.ro

120CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 8 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Lun Noi 22, 2021 10:05 am

Eliza

Eliza
Admin

"Când eşti obligat să dai cuiva o explicaţie, nici o născocire nu te poate servi mai bine decât adevărul." - Loyd C. Douglas

https://citadella.forumgratuit.ro

Continut sponsorizat



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 8 din 9]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum