FORUM
CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 Picgif10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

FORUM
CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 Picgif10
FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

CITATE...mai mult sau mai putin celebre

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

+4
Constantin Alecu
mihaela
HBB
Eliza
8 participanți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 7 din 9]

1CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 Empty CITATE...mai mult sau mai putin celebre Lun Aug 03, 2015 4:47 pm

Eliza

Eliza
Admin

Rezumarea primului mesaj :

"Persoanele cele mai frumoase sunt cele care au cunoscut înfrângerea, suferinţa, lupta, pierderea şi au găsit drumul lor afară din adâncuri...Aceste persoane au o apreciere, o sensibilitate şi o înţelegere a vieţii, care le umple cu o compasiune ,blândeţe şi o profundă îngrijorare iubitoare...Oamenii frumosi, nu se nasc pur şi simplu!"

- Elisabeth Kubler Ross -

https://citadella.forumgratuit.ro

Thea

Thea

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

92CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Lun Noi 23, 2015 12:16 pm

Cris

avatar
Vizitator

Cand apleci o ureche la spune femeia, e bine sa o ai pe cealalta bine desfundata.

Ion Dichiseanu

CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 1439304863

Thea

Thea

cris a scris:Cand apleci o ureche la spune femeia, e bine sa o ai pe cealalta bine desfundata.

Ion Dichiseanu

CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 1439304863

Un soldat bun n-are voie să sforăie! Ştiţi voi ce auz bun au duşmanii ţării? Ei stau mereu la pândă, la hotare. Atât le trebuie, să simtă că glorioasa noastră armată doarme, şi vor suna imediat mobilizarea generală!

CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 1439304863 CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 1439304863 CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 1439304863

Valeriu Butulescu

Cris

avatar
Vizitator

Cine stă cu fundul în 2 bărci, mai degrabă s-au mai târziu se îneacă.

Din folclor

Thea

Thea

cris a scris:Cine stă cu fundul în 2 bărci, mai degrabă s-au mai târziu se îneacă.

Din folclor

Si cine nu a ajuns la nici o barca ?

Cris

avatar
Vizitator

Alearga dupa iepuri CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 1439304863

97CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mar Noi 24, 2015 10:36 am

Thea

Thea

CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 1643185034 Bugs Bunny CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 2384405845

evanescent

evanescent

Cred ca ar trebui sa ne ferim pe lumea asta cel mai mult de ipocrizie . In rest , suntem suficienti de destepti sa supravietuim " (Michelle Rosenberg )

99CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mier Noi 25, 2015 9:22 am

Cris

avatar
Vizitator

evanescent a scris:Cred ca ar trebui sa ne ferim pe lumea asta cel mai mult de ipocrizie . In rest , suntem suficienti de destepti sa supravietuim " (Michelle Rosenberg )

Usor de zis...a ajuns o arta, un stil de viata.

______________________________________________________________

Atunci când esti prost si esti si ironic e ca si cum ti-ai da autogol din foarfecă.

unu oarecare...

100CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mier Noi 25, 2015 12:33 pm

Thea

Thea

E mai usor sa cuceresti, decat sa conduci.
Cu o parghie corespunzatoare un singur deget iti e deajuns pentru a muta lumea din loc, dar pentru a o putea sustine e nevoie de umerii lui Hercule.

101CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mier Noi 25, 2015 12:34 pm

Thea

Thea

Perfecţiunea e linia orizontului.

Tudor Chirilă

102CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mier Noi 25, 2015 12:36 pm

Thea

Thea

Oricine vorbeşte sufletelor are răspundere de suflete.

Nicolae Iorga

103CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mier Noi 25, 2015 12:37 pm

Thea

Thea

Dacă cineva continuă să se mai schilodească umblând cu gâtul strâmb după cuvintele mele, vie-i inima la loc; apuce-se şi el să se joace şi dacă mai are nevoie de reţete să mi le ceară: le dau bucuros, după cum am aflat. Însă toată jucăria are un înţeles. E nevoie să te joci de mic şi să adaptezi o viaţă şi o nefericire pe statul mic al jucăriei. Meşteşugul ăsta pueril nu-l poate duce la capăt un individ pripit pentru o profesiune respectabilă sau bine plătită, decorat şi sociabil. Oamenii definiţi socialmente, oricât ar dori-o, nu pot face jucării, după ce şi-au deprins pipăitul, căpăţâna şi fesele cu un contact stabil. Căci şi jucăriile au drama lor, călugăria lor, fecioria lor, care nu se potrivesc cu meşteşugurile nici unui parvenitism. În 30 de ani, eu am făcut o carte şi am văzut toţi oamenii de-o vârstă cu mine trecând înaintea mea şi am acceptat.

Tudor Arghezi

104CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Dum Noi 29, 2015 9:26 am

Cris

Cris

''It is better to be a human being dissatisfied than a pig satisfied; better to be Socrates dissatisfied than a fool satisfied.'' Sokrates?

105CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Dum Noi 29, 2015 9:28 am

Eliza

Eliza
Admin

CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 7 2472912774

https://citadella.forumgratuit.ro

Continut sponsorizat



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 7 din 9]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum