FORUM
Barbatul roman... - Pagina 3 Picgif10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

FORUM
Barbatul roman... - Pagina 3 Picgif10
FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Barbatul roman...

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

+3
Eliza
Eu
mihaela
7 participanți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 3]

1Barbatul roman... - Pagina 3 Empty Barbatul roman... Joi Noi 19, 2015 4:42 pm

Vizitator

avatar
Vizitator

Rezumarea primului mesaj :

O sa va las sa cititi mai jos un articol. Pentru inceput, ma abtin sa comentez ceva, tot ce am sa spun, in afara de uimirea incercata pe parcursul articolului, la final mi-a ramas pe buze un suras putin trist...



Barbatul roman - urat, dar pretentios

Dragilor, e adevarat, nu am vazut prea mult din lumea asta. In cateva tari si tarisoare, am fost totusi. Nu din cele indepartate, peste mari si oceane, ci din cele situate pe aici, pe aproape, pe acelasi continent, batrana, dar nu mai putin fascinanta Europa.

In urma acestor calatorii, am tras desigur cateva invataminte si concluzii. Azi ma vor referi la una dintre ele: barbatii romanii, realitatea lor si asteptarile pe care le au de la noi. Concluzia mea suna cam asa: barbatii romani sunt printre cei mai neatragatori din punct de vedere fizic si printre cei mai pretentiosi barbati din lume!

Geci umflate, pantofi cu botul lung si lucios, burti generoase, lanturi intinse strasnic peste cefe late, treninguri, tricouri mulate cu imprimeuri sclipicioase, berea lipita de mana in majoritatea zilelor libere, dar nu numai, nepasarea fata de cum arata, dezinteresul pentru modul in care se prezinta pe strada, toate astea asezonate cu pretentia de a avea la bratul lor nici mai mult, nici mai putin decat niste "printese", niste modele!

Niciunde nu am vazut discrepanta atat de mare intre ceea ce sunt si ceea ce pretind, ceea ce reclama, de multe ori cu violenta. De cate ori nu ati auzit critici, fluieraturi, pufneli, exclamatii pe strada menite sa redea sonor "nota" primita de fiecare trecatoare? Barbatii romani, si din pacate nu doar cei fara studii sau fara educatie, sunt, dragile mele, extrem de pretentiosi.

Exista o intreaga cultura muzicala, dar si bancuri, ca sa nu mai vorbesc de un intreg vocabular, un jargon specializat in evaluarea performantelor noastre fizice. Uratenia, stangaciile, nici macar micile defecte nu ne sunt iertate. Trebuie sa fim perfecte, iar ei, dumnezeu cu mila!

Ganditi-va numai cat ne stresam noi si cate griji ne facem legat de cum vom arata la o petrecere, la o reuniune. Si la cat de senini sunt ei. La razboiul pe care il purtam in fiecare zi cu noi insene, cu tabieturile noastre, la cat ne torturam singure si la indolenta lor. Eu nu spun ca ar trebui sa petrecem perioade de timp egale in fata oglinzii, dar totusi, nu vi se pare mult prea mare diferenta de atitudine?

Si cruzimea lor, doamnelor si domnisoarelor. Modul in care te toaca dispretuitor din priviri daca nu esti o zana. Rapiditatea cu care iti iau titlul atat de greu dobandit. Si cine o face? Niste specimene dupa care nu intoarcem nicicand capul pe strada. Plimbati-va de la Universitate la Romana, chiar in buricul targului. Numarati de cate ori va fura privirile, in sens pozitiv, o purtatoare de tocuri si de cate ori reuseste asta un barbat. Banuiala mea este ca raportul sta pe undeva in jur de 50 la 1.

Nici sa complimenteze nu e in stare. Se comporta ca un vechil pe mosie. Crede ca frumusetea noastra i se cuvine, ca e un beneficiu de la bine inteles pe care i-l aduce simpla conditie de purtator de penis. Ca asa s-a nascut el. Urat si cu pretentii la frumusete. Ca deh, barbatul pe aici trebuie sa fie putin mai frumos decat dracu'. Parca asa e vorba, nu?

Da, vreau sa fim si noi superficiale. Sa nu ne uitam numai la noi, sa nu ne mai straduim atat. Mai bucurati-ne si noua ochii, nu numai creierul. Mai incantati-va si noua privirile. Nu imi mai doresc profunzimi. Oricum, la ce-mi folosesc? Imbatare a simturilor pretind. Nu, daca ai penis, nu esti automat atragator. Nu, fluieratul tau nu tine locul unui costum bine ales, nu, facutul cu ochiul smechereste nu substituie un obraz fin, o piele ingrijita. Barbat roman, esti o gheonoaie, barbat roman, esti urat!

__________________________

Iata si cateva comentarii:

– „au un caracter de pestera, zici ca vin direct din neanderthal.”
– „Cultura SHMEN-ului i-a dus spre imbecilizare si acolo se afla si acum.”
– „cea mai ‘nationala’ caracteristica este imbinarea de exceptie intre imbecilism si tupeu dus pana la infractiune desi necunoasterea legilor (cf.TGD) nu este motiv de incalcare a lor. Dar barbatul roman, incrucisare nefireasca de doi gameti masculini (Traian si Decebal), poate orice dar nu face nimic (bun) si asta repet intr-un procent covarsitor din populatia activa a tarii, mai ales la tinerete.
Cat despre articolul de fata este prea ‘subtire’, o cozerie de five o’clock. Ziaristele ar trebui sa-si ia inima in dinti si sa spuna raspicat ce gandesc (daca gandesc). Ca si noi toate, populatia feminina a RO, de altfel. FEMEI, scrieti raspicat macar daca nu vorbiti !!!”
– „eu i`as numi mai pe scurt …. SHAORME

Va las pe voi sa comentati.... Barbatul roman... - Pagina 3 567169359


31Barbatul roman... - Pagina 3 Empty Re: Barbatul roman... Lun Noi 23, 2015 11:27 am

Vizitator

avatar
Vizitator

Stiu fly, ca dovada spun ce spun doar sa supar una lume Barbatul roman... - Pagina 3 1439304863

32Barbatul roman... - Pagina 3 Empty Re: Barbatul roman... Lun Noi 23, 2015 11:49 am

Butterfly

Butterfly

sa superi? sau doar sa ațâți? Barbatul roman... - Pagina 3 2472912774

33Barbatul roman... - Pagina 3 Empty Re: Barbatul roman... Lun Noi 23, 2015 12:05 pm

Vizitator

avatar
Vizitator

Neee, a trecut vremea aia, Si supar e in ghilimele morale, mai mult gluma Barbatul roman... - Pagina 3 567169359

34Barbatul roman... - Pagina 3 Empty Re: Barbatul roman... Lun Noi 23, 2015 9:23 pm

Thea

Thea

Nu toata lumea s-a nascut tabloid. Unii au avut bicepsi, tricepsi si alte minuni fara exercitii la sala. Unii barbati chiar erau destul de puternici sa-si permita sa respecte femeile. Apoi s-au restructurat si reorganizat si cei mai multi au pierdut piese componente, unii chiar si-au pierdut organul in fata organelor, si de aici a urmat nevoia de a sustine si demonstra, prin creearea unui anturaj sclipicios, artificial si cu inteligenta dispusa in rastalmaceli .

Mai este cate un om mai acatarii. Si cate o muiere de treaba.

35Barbatul roman... - Pagina 3 Empty Re: Barbatul roman... Mar Noi 24, 2015 9:12 am

zorro_

zorro_

Butterfly a scris:erata: a fi frumos nu inseamna sa fii si perfect Barbatul roman... - Pagina 3 1643185034


...si eu ce ma fac daca sunt ? Barbatul roman... - Pagina 3 2672518016

36Barbatul roman... - Pagina 3 Empty Re: Barbatul roman... Mar Noi 24, 2015 9:20 am

Vizitator

avatar
Vizitator

Te rujezi Barbatul roman... - Pagina 3 1643185034

37Barbatul roman... - Pagina 3 Empty Re: Barbatul roman... Mar Noi 24, 2015 9:28 am

Thea

Thea

Organic.

38Barbatul roman... - Pagina 3 Empty Re: Barbatul roman... Mar Noi 24, 2015 9:46 am

zorro_

zorro_

cris a scris:Te rujezi Barbatul roman... - Pagina 3 1643185034


Barbatul roman... - Pagina 3 2384405845

39Barbatul roman... - Pagina 3 Empty Re: Barbatul roman... Mar Noi 24, 2015 9:53 am

zorro_

zorro_

cred ca am sa ma dau cu crema de ghete

40Barbatul roman... - Pagina 3 Empty Re: Barbatul roman... Mar Noi 24, 2015 7:14 pm

Oarecare

Oarecare

zorro_ a scris:cred ca am sa ma dau cu crema de ghete
Te rog nu aplica crema de ghete pe buzele tale, e valabila doar pentru pantofi  Barbatul roman... - Pagina 3 2472912774

Continut sponsorizat



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum