FORUM
CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 Picgif10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

FORUM
CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 Picgif10
FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

CITATE...mai mult sau mai putin celebre

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

+4
Constantin Alecu
mihaela
HBB
Eliza
8 participanți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 5 din 9]

1CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 Empty CITATE...mai mult sau mai putin celebre Lun Aug 03, 2015 4:47 pm

Eliza

Eliza
Admin

Rezumarea primului mesaj :

"Persoanele cele mai frumoase sunt cele care au cunoscut înfrângerea, suferinţa, lupta, pierderea şi au găsit drumul lor afară din adâncuri...Aceste persoane au o apreciere, o sensibilitate şi o înţelegere a vieţii, care le umple cu o compasiune ,blândeţe şi o profundă îngrijorare iubitoare...Oamenii frumosi, nu se nasc pur şi simplu!"

- Elisabeth Kubler Ross -

https://citadella.forumgratuit.ro

61CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Vin Sept 25, 2015 1:59 pm

mihaela

mihaela

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

62CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Dum Sept 27, 2015 7:29 pm

Cris

avatar
Vizitator

Un barbat poate fi fericit cu orice femeie atata timp cat nu o iubeste.

Oscar Wilde

Eliza

Eliza
Admin

Aud vibrand vocea ta in toate zgomotele lumii.

Paul Éluard, citat despre dragoste

https://citadella.forumgratuit.ro

Thea

Thea

"Ce poate urma într-o lume fără incertitudini?"
~ Octavian Paler.

65CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 Empty Osho Mier Oct 07, 2015 10:12 pm

Thea

Thea

Să nu te transformi în propriul duşman. Dacă eşti cuprins de suferinţă, atunci acest lucru nu se datorează decât faptului că ai dat atenţie unor lucruri greşite. Schimbă centrul atenţiei tale. Chiar dacă nu ai decât o singură amintire a unui moment de binecuvântare, aceasta îţi va fi de ajuns. Dă-i atenţie şi se va dezvolta. Sămânţa se va dezvolta, şi din ea va creşte un copac.

CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 381793374

66CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mier Oct 07, 2015 10:31 pm

Cris

avatar
Vizitator

Intotdeauna devin carcotas cand e vorba de Osho.

Thea a scris:Dacă eşti cuprins de suferinţă, atunci acest lucru nu se datorează decât faptului că ai dat atenţie unor lucruri greşite.

Nu toate lucrurile care ne fac nefericiti, sunt gresite. CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 3753633880

Thea

Thea

Cine stă mereu acasă capătă spirit casnic.

~ William Shakespeare

68CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Joi Oct 08, 2015 10:38 am

Cris

avatar
Vizitator

Thea a scris:Cine stă mereu acasă capătă spirit casnic.

Cu conditia sa nu aiba conexiune la internet CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 2472912774

69CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Joi Oct 08, 2015 11:44 am

Cris

avatar
Vizitator

"Exista un moment cand barbatul trebuie sa se hotarasca a abandona postura seductiei, pentru a o obtine pe aceea a comunicarii. Rareori ele merg impreuna. Seductia e o manevra de asfalt, in care abilitatea primeaza asupra corectitudinii. Seductia vrea efectul, fie si inautentic. Comunicarea vrea autenticitatea, fie si nespectaculoasa. In cazul intai, traiesti voluptatea echivocului. In al doilea caz, pe aceea a limpezimii.Ma decid, asadar, pentru comunicare. Dar, dintr-o data, femeia din viata mea surade si simt, dezolat, ca efortul meu de a comunica se converteste, pentru ea, in valoare de seductie…"

(Andrei Plesu)

70CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Joi Oct 08, 2015 11:48 am

Eliza

Eliza
Admin

Ii recomand domnului Plesu sa se "imbolnaveasca" de persuasiune. Prea e direct.

https://citadella.forumgratuit.ro

71CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Joi Oct 08, 2015 11:54 am

Cris

avatar
Vizitator

Nu inteleg...e prea direct si neconvingator? CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 540810749

72CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Joi Oct 08, 2015 11:55 am

Eliza

Eliza
Admin

Nu, nimic din toate astea.

https://citadella.forumgratuit.ro

73CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Sam Oct 10, 2015 12:03 am

Thea

Thea

Thea

Thea

cris a scris:
Thea a scris:Cine stă mereu acasă capătă spirit casnic.

Cu conditia sa nu aiba conexiune la internet CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 2472912774

"Casa mea-i un cantec, cu ecouri ample ... " CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 1643185034

Thea

Thea

cris a scris:"Exista un moment cand barbatul trebuie sa se hotarasca a abandona postura seductiei, pentru a o obtine pe aceea a comunicarii. Rareori ele merg impreuna. Seductia e o manevra de asfalt, in care abilitatea primeaza asupra corectitudinii. Seductia vrea efectul, fie si inautentic. Comunicarea vrea autenticitatea, fie si nespectaculoasa. In cazul intai, traiesti voluptatea echivocului. In al doilea caz, pe aceea a limpezimii.Ma decid, asadar, pentru comunicare. Dar, dintr-o data, femeia din viata mea surade si simt, dezolat, ca efortul meu de a comunica se converteste, pentru ea, in valoare de seductie…"

(Andrei Plesu)

"efortul meu de a comunica se converteste, pentru ea, in valoare de seductie"

De efort nici nu poate fi vorba CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 5 567169359

Continut sponsorizat



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 5 din 9]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum