FORUM
CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 Picgif10

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

FORUM
CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 Picgif10
FORUM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
FORUM



Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

CITATE...mai mult sau mai putin celebre

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

+4
Constantin Alecu
mihaela
HBB
Eliza
8 participanți

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 6 din 9]

1CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 Empty CITATE...mai mult sau mai putin celebre Lun Aug 03, 2015 4:47 pm

Eliza

Eliza
Admin

Rezumarea primului mesaj :

"Persoanele cele mai frumoase sunt cele care au cunoscut înfrângerea, suferinţa, lupta, pierderea şi au găsit drumul lor afară din adâncuri...Aceste persoane au o apreciere, o sensibilitate şi o înţelegere a vieţii, care le umple cu o compasiune ,blândeţe şi o profundă îngrijorare iubitoare...Oamenii frumosi, nu se nasc pur şi simplu!"

- Elisabeth Kubler Ross -

https://citadella.forumgratuit.ro

76CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mier Oct 14, 2015 9:48 am

Eliza

Eliza
Admin

„Nu am intalnit niciodata un om atat de ignorant incat sa nu am ce sa invat de la el.”

Galileo Galilei

https://citadella.forumgratuit.ro

77CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mier Oct 14, 2015 1:53 pm

Thea

Thea

Sunt de acord cu Galilei. " Eppur si muove. "

Thea

Thea

Cunoașteți definiția flirtului? O spun pe englezește: Hand in hand; hand in it; it in hand; but never it in it. Cum știți toți engleză, ne e nevoie să traduc.

~ Neagu Djuvara.

Thea

Thea

Viata este miscare, initiativa, lupta si efort, asa ca cea mai buna cale este sa te implici mereu in proiecte noi, care sa-ti ofere satisfactii, care sa te mobilizeze, care sa-ti ofere speranta, incredere si obiective noi.

Thea

Thea

„Când nu ești sigur de caracterul unui om, privește-i prietenii.” ~ proverb japonez

81CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mier Noi 04, 2015 5:14 pm

evanescent

evanescent

„Maturitatea e vîrsta la care ştii exact cînd ai voie să te joci şi cînd nu.” (Mark Twain )

82CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mier Noi 04, 2015 5:32 pm

Thea

Thea

evanescent a scris:„Maturitatea e vîrsta la care ştii exact cînd ai voie să te joci şi cînd nu.” (Mark Twain )

"Daca nu te maturizezi pana la 50 ani, nu mai e obligatoriu." CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 567169359

83CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mier Noi 11, 2015 9:27 am

Eliza

Eliza
Admin

„Adevăratul semn al inteligenţei nu sunt cunoştinţele, ci imaginaţia.”
Albert Einstein

https://citadella.forumgratuit.ro

84CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Mier Noi 11, 2015 7:09 pm

Thea

Thea

Orice fiinţă este capabilă de goliciune, orice emoţie, de plenitudine.
~ Andre Gide

Eliza

Eliza
Admin

De prea multe ori in viata trebuie sa alegeti intre aroganta onesta si umilinta ipocrita.
Eu am ales aroganta onesta si nu am avut niciun motiv sa ma schimb. - Frank Lloyd Wright

https://citadella.forumgratuit.ro

Thea

Thea

Ceea ce este discordie la un nivel al fiinţei tale, este armonie la un alt nivel.

~ Alan Watts

Cris

avatar
Vizitator

Thea a scris: Ceea ce este discordie la un nivel al fiinţei tale, este armonie la un alt nivel.

~ Alan Watts

Categoric...ochii vad, inima cere, constiinta nu si nu. CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 1643185034

evanescent

evanescent

Thea a scris:
evanescent a scris:„Maturitatea e vîrsta la care ştii exact cînd ai voie să te joci şi cînd nu.” (Mark Twain )

"Daca nu te maturizezi pana la 50 ani, nu mai e obligatoriu." CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 567169359


CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 2384405845 CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 95516491
Well , mie-mi spui ? CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 1439304863 Mai am ,totusi , ceva timp ... CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 1643185034

evanescent

evanescent

"Vrei sa cunosti lumea ? Priveste-o de aproape .
Vrei sa-ti placa ? Priveste-o de departe !"(I.L. Caragiale )


" Nu-mi dati sfaturi . Stiu sa gresesc si singur ."(Immanuel Kant)



"Dragostea ii face pe oameni sa se simta egali "(Dostoievski)



"Toti vor sa ajunga in rai , dar nimeni nu vrea sa moara " (Peter Tosh)


"Daca imi dau drumul la imaginatie , ajung la inchisoare " (Lorie Anderson) CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 1439304863

90CITATE...mai mult sau mai putin celebre - Pagina 6 Empty Re: CITATE...mai mult sau mai putin celebre Vin Noi 20, 2015 12:39 am

Thea

Thea

Cel mai puternic om din lume este cel care sta singur in picioare cel mai mult. - Henrik Ibsen

Continut sponsorizat



Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 6 din 9]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum